Teknoloji

Amazon Sunucuları Çöktü: Oyunlar Etkilendi

Amazon sunucuları çöktü. Amazon Web Services, Instagram’dan Valorant’a kadar çeşitli sosyal medya platformları ve oyunların sunucu altyapısını oluşturan Amazon sunucuları dün çöktü. Amazon Prime Gaming ile ülkemizde de bulunan Amazon sunucularının çöküşü Epic Games Store gibi platformları da etkilemiş. Downdetector sitesinden ulaşılabilecek olan liste oldukça uzun.

Amazon sunucuları çöktü, dün akşam saatlerinden beri platformlara erişim sorunu yaşanıyor

2019 yılında yayınlanan bir rapora göre dünyadaki oyunların yüzden 90’ından fazlası Amazon altyapısını kullanıyor. Listede öne çıkan ve sorundan en fazla etkilenen bazı oyunlar şunlar:

-League of Legends

-League of Legends Wild Rift

-PlayerUnknown’s Battlegrounds

-Valorant

-Dead by Daylight

-Clash of Clans

-Destiny 2

Amazon Sunucuları
Amazon Sunucuları

Birleşik Krallık kaynaklı olduğu belirtilen problem hakkında açıklama yapan Amazon, sorunun kaynağının tespit edildiğini ve üzerinden çalışıldığını belirtti.  Çöken veya bağlantı sorunu yaşanan platformlar arasında Amazon Prime Video, Disney+, reddit gibi platformlar da bulunuyor.

Buna benzer bir problem geçtiğimiz aylarda tekrar yaşanmış, Facebook ve Instagram’a saatlerce ulaşılamamıştı. Metaverse ile iyice moda olan Web 3.0 kavramı tartışılırken, sunucu tekelinde olan Web 2.0 ile maalesef böyle problemler yaşanabiliyor.
DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu