Teknoloji

Apple Watch Yeni Özelliklerle Geliyor

Apple Watch ile , watchOS 9 işletim sistemi ile birlikte akıllı saatlerine yeni bir düşük güç modu getirmeyi planlıyor.

Apple, önümüzdeki Eylül ayında düzenleyeceği etkinlikte yeni akıllı telefonlarını, saatini ve kulaklığını tanıtacak. Tabii bir de tablet beklentileri var. Fakat bu cihazlarla 2. bir etkinlikte karşılaşmamız da mümkün. Bugün ise Apple Watch’lara watchOS 9 ile birlikte gelecek yeni bir düşük güç modu ortaya çıktı.

watchOS 9, Apple Watch’lara düşük güç modu getiriyor!

Geçtiğimiz dönemde paylaştığı sızıntıları (sonradan doğrulanan) ve tutarlı tahminleriyle gündeme gelen Mark Gurman, bugün paylaştığı yazısında Apple’ın watchOS 9 ile birlikte geliştirdiği düşük güç modu özelliğinden bahsetti.

Tabii şu anda bu özelliğin hala geliştirme aşamasında olduğunu, bu nedenle 2 ay sonra düzenlenecek olan Apple etkinliğinde kendine yer bulamayacağını fakat bu yıl sonuna kadar büyük bir güncelleme paketinin içerisinde geleceğini söyledi.

Apple Watch modelleri aslında zaten pil ömrünü korumak için ekranda yalnızca saati gösteren bir moda sahip. Fakat Gurman, üzerinde yeni çalışılan özellik sayesinde kapsamın biraz daha genişletilmeye çalışıldığını söylüyor.

Yani artık akıllı saatleri düşük güç moduna aldığımız da diğer uygulamaları da belli bir oranda kullanmalabilecek. Geçtiğimiz Nisan ayında bu konuyla ilgili ilk sızıntılara rastlamıştık. Fakat Haziran ayında düzenlenen WWDC’deki watchOS 9 tanıtımı içerisinde yer almadı. Bu nedenle Eylül’de tekrar karşımıza çıkabileceği, ya da yıl sonuna kadar geleceği söyleniyor.

Fakat bu noktada bir kötü haberimiz olacak. Çünkü Gurman, bu özelliğin donanım destekli de olabileceğini söyledi. Bu nedenle Apple’ın tanıtım için yeni 8. nesil Watch’ları bekliyor olabileceğini belirtti. Bu durumda eski cihazlar faydalanamayacaktır.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu