Teknoloji

Ekran kartı fiyatına bir günde 7.000 TL zam geldi

Dövize endeksli bilgisayar ürünlerin fiyatları, durdurulamaz bir hızla artıyor. Marka, model bağımsız artan fiyatlar, kartların bilgisayarların hayal edilebilmesini bile zorlaştırıyor. Dün hazırlamayı planladığımız bir ekran kartı haberi için bir ekran görüntüsü almıştık. Ancak daha sonra bu haberi hazırlamaktan vaz geçtik. Bugün tekrar kontrol ettiğimizde, kartın fiyatının nerede ise 7.000 Lira artmış olduğunu görerek bir şok daha yaşadık.

Ekran kartı Fiyatına bir günde 7.000 TL zam geldi

Dün 75.086 TL’den satılan MSI GEFORCE RTX 3090 GAMING X TRIO 24G 24GB GDDR6X 384Bit NVIDIA ekran kartının fiyatı, bugün 82.828 TL’ye çıkmış durumda. İngiltere’de 1.999 Pound (haberin yazıldığı saatteki kur ile 43.315 TL) fiyat etiketi ile satılan kartın, ülkemizde nerede ise iki katı fiyata satılması da ayrıca düşünülmesi gereken bir konu. Büyük ihtimalle bitcoin madenciliği için kullanılan bu ürünlerin, oldukça zor bulunuyor olması ve ülkemizde talep görüyor olması da önemli bir sebep

ekran kartı
ekran kartı

Bundan yaklaşık 10 sene kadar önce çok daha erişebilinen bilgisayar ürünlerindeki fiyat artışı bu şekilde devam ederse, özellikle biz oyuncuların, başlarda yeni oyunları yüksek grafik kalitesi ile, zaman içinde de yeni oyunların tamamını oynaması nerede ise mümkün olmayacak.

Kaynak: Merlinin Kazanı

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu