Google YönetimiSosyal Medya Yönetimi

Facebook ile Biden Şavaşı

Facebook ile Biden Savaşı

Başkan Biden Cuma günü yaptığı açıklamada, Facebook gibi platformların “insanları öldürdüğünü ” söyledi”

Facebook, Cumartesi günü Başkan Biden’in sosyal medya platformlarının covıd-19 yanlış bilgileriyle “insanları öldürdüğü” yorumuna karşı, bütünlük Başkan Yardımcısı Guy Rosen’in bir blog yazısında geri adım atmaya devam etti. Post, “gerçekler, son günlerde yönetim tarafından tanıtılandan çok farklı bir hikaye anlatıyor.

”Rosen,” Amerika’da COVID-19 vakalarının arttığı bir zamanda, Biden yönetimi bir avuç Amerikan sosyal medya şirketini suçlamayı seçti ” dedi. “Sosyal medya toplumda önemli bir rol oynamasına rağmen, bu pandemiyi sona erdirmek için bütün bir toplum yaklaşımına ihtiyacımız olduğu açıktır. Ve gerçekler-iddialar değil-bu çabayı bilgilendirmeye yardımcı olmalıdır.”

 

Cuma günü, NBC News muhabiri Peter Alexander, biden’e mesajının “Facebook gibi platformlara ” ne olduğunu sordu.”Başkan cevap verdi:” insanları öldürüyorlar … sahip olduğumuz tek salgın aşılanmamış insanlar arasında ve insanları öldürüyorlar.

16 Temmuz 2021 Rosen’in yazısına göre, Facebook, Pittsburgh’daki Carnegie Mellon Üniversitesi ve Maryland Üniversitesi ile covıd-19 semptomları, Test ve aşılama oranları üzerine küresel bir anket üzerinde çalıştı. Sonuçlar, Rosen’in yazdığı gibi, ABD’deki Facebook kullanıcılarının yüzde 85’inin koronavirüse karşı aşılandığını veya aşılanmak istediğini gösteriyor.

“Başkan Biden’in hedefi, Amerikalıların %70’inin 4 Temmuz’a kadar aşılanmasıydı. Rosen, bu hedefin kaçırılmasının nedeni Facebook değil” dedi.

 

Genel cerrah Vivek Murthy’nin erşembe günü yaptığı araştırma sağlık bilgisiyle yüzleşme konusunda, teknoloji platformları, bireyler, eğitimciler, sağlık profesyonelleri, fon sağlayıcılar, araştırmacılar, gazeteciler ve hükümetler de dahil olmak üzere farklı paydaşlar için öneriler yer aldı.

Platformlar için öneriler, “yanlış bilgilerin izlenmesini güçlendirmek” ve “güvenilir habercilerden ve konu uzmanlarından gelen iletişimi güçlendirmek ” önerilerini içeriyordu.

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu