Sosyal Medya Yönetimi

İnsights Verileri 60 Güne Çıkıyor

INSIGHTS VERİLERİ 60 GÜNE ÇIKIYOR!

insights

Burada görebileceğiniz gibi İnstagram, kullanıcıların tarih aralığı araçlarına dokunduklarında erişebilecekleri IG Insights’a yeni bir takvim aracı ekledi. Mevcut önceden ayarlanmış tarih aralığı seçenekleri ekranın üst kısmında hala mevcut olacak. Böylece sonuçlarınızı ayarlanan zaman bloklarına göre ölçebilirsiniz, ancak yakında görüntülenen metrikler için özel, genişletilmiş bir zaman dilimi de girebilirsiniz.

İnstagram ürün Başkan Yardımcısı Vishal Shah’a göre:

“Zaman dilimini şu an için 60 güne ikiye katlıyoruz (bu yaz daha sonra 90 olacak). Geri bildirimlere dayalı güncellemeler yapmaya devam edeceğiz ve mümkün olduğunda daha fazlasını paylaşacağız.”

instagram

İnstagram da Böylece

Böylece, artık son iki aylık verileri bir kerede analiz edebileceksiniz ve yakında, sonuçlarınızı ölçmek için önemli ölçüde daha fazla kapasite sağlayarak, başvurmak için üç aylık hesap performans verileriniz olacak.

Bu büyük bir destek olacak. Şu anda, İnstagram verileri için ölçüm sürenizi uygulamadaki 30 günlük sınırın ötesine genişletmek için bazı kapasite sunan bazı üçüncü taraf platformlar var. Ancak bu, Facebook’un sunucularına dayanarak daha doğru olduğu anlamına gelebilecek İnstagram’ın kendisinden resmi bilgiler olacaktır. Ancak en azından tüm sosyal analitikleri daha uyumlu hale getirecek ve daha kolay erişilebilir hale getirecek. Bu da performansınızı zaman içinde ölçme kapasitenizi artırabileeksiniz.

Ve Facebook’un Facebook ve İnstagram yönetim aracı olarak pazarlamacıları zorlayan Facebook’un Creator Studio uygulamasına da aynı anlayışların gelmesi muhtemel görünüyor.

Şu anda, Creator Studio İnstagram ınsights’a erişim sağlıyor. Ancak aynı zamanda 30 gün ile sınırlı. Facebook ve İnstagram performansınızı tek bir yerde yönetmek için bu güncelleme doğrultusunda 90 güne genişletilirse, bu size daha fazla yol sunmaktadır.

Daha fazla veri her zaman daha iyidir ve özellikle daha fazla İnstagram Verisi. Platformdan en iyi şekilde yararlanmak için çalışan birçok pazarlamacı için şüphesiz kullanışlı olacaktır.

Yeni takvim araçları bugünden itibaren kullanıma sunuluyor, bu nedenle uygulamanızı güncel tutun ve analitiklerinizi bölgenize ne zaman ulaştığını kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca dijital pazarlama nedir  konumuzada göz atabilirsiniz.

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu