Dijital Pazarlama

Netflix Oyun Sektörüne Giriş Yapıyor

Netflix Oyun Geliştirmeye Hazırlanıyor!

Netfilix Oyun Sektorunde

Bloomberg , Netflix’in oyun geliştirme başkan yardımcısı olarak Oculus içerik Başkan Yardımcısı Mike Verdu’yu işe aldığını bildirdi . İş günlüğü, kiralamayı Netflix’in video oyunlarına genişlemeye yönelik “ilk büyük hareketi” olarak nitelendiriyor.

Mayıs ayında Netflix, bugün eksiksiz olarak duyduğumuz şeyi yapmayı planladığına dair bir söylenti üzerine “etkileşimli eğlence ile daha fazlasını yapmaktan heyecan duyduğunu” söyledi : oyun geliştirmek için yeni çalışanlarını işe almak ve video oyunları yapmak.

Bugünlerde dijital platformlar oyun sektörüne girmeye hazırlaniyor.

Amazon ve Google görünüşte iş ile mücadele ediyor (Amazon henüz iyi bir şey yayınlamadı ve Google , Stadia stüdyolarını herhangi bir şey yapmadan önce kapattı ), fakat kredisine göre, Netflix zaten başarılı bir video oyunu diyebileceğiniz bir şey yayınladı. . Oldukça beğendiğimiz interaktif bir film olan Black Mirror: Bandersnatch’i üretti . Seçenekli videolar , Amazon’un tekrar tekrar ertelenen bir MMO girişimi olan Yeni Dünya ile eksiksiz olarak karşılaştırılamaz.

Gerçekte olsa da: Bloomberg, Netflix’in oyun üretmek üzere hareketlerinin şimdilik rekabetli olmadığını, fakat küçük başlayıp hızlanabilir olduğunu öne sürüyor. Yayın ayrıca Netflix’in interaktif ürün inovasyonu direktörü için başvuruları kabul ettiğini de belirtiyor. Bu iş ilanı özellikle Black Mirror: Bandersnatch’e atıfta bulunuyor ve bölümün “oyun benzeri deneyimler ve hikayelerle etkileşim kurmanın farklı yolları” üstünde çalıştığını söylüyor.  Netflix yavaş başlasa bile, önümüzdeki senelerde büyük hareketler yapması bekleniyor. Filmler ve TV şovları içeren çok sayıda yayın hizmeti var, bu sebeple Netflix’in değeri şu an için özel içerikler üretmeye ve geliştirmeye dayanıyor.

netfilix oyun sektorune giriyor.

Netflix’in son dönemde oyun izleyicilerine genel bir rağbet göstermesi belki de dikkate değer. Geçen gün WitcherCon’u yayınlamak için CD Projekt ile bir araya geldi – Netflix Witcher serisi oyunların popülaritesinden büyük ölçüde yararlandı ve tam tersi – oyunlara dayalı pek çok şov yapıyor.  Netflix’in Castlevania serisi şimdiye kadarkilerin en iyisi ve daha fazlası da gelecek . Şu an hali hazırda League of Legends dizisinin üretilmesinin devam ettiğini bildiğimiz Netfilix, ilerleyen zamanlarda oyun dünyasını baştan aşağıya değiştirebilir.

Büyük İşe Alım

Bugünkü büyük işe alım hakkında: Verdu, Facebook’ta VR/AR içeriğinden sorumlu başkan yardımcısıydı, fakat Oculus oyunları için anlaşmalar yapmak, toplam kariyerinin yalnızca küçük bir bölümünü temsil ediyor. 90’ların macera oyun stüdyosu Legend Entertainment’ı kurdu ve Atari tarafından satın alındıktan sonra işletmeye devam etti. Daha sonra yaklaşık yedi sene boyunca EA Los Angeles’ı denetledi, birkaç yıllığına Zynga’ya gitti, bir mobil geliştirici kurdu ve ardından bir buçuk sene boyunca EA’nın mobil oyunlar bölümünü yönetti. Verdu, Unreal 2, Command & Conquer 3 ve 4 ve Yüzüklerin Efendisi: Orta Dünya Savaşı’nın jeneriğinde yer almakta. Netflix işe alımını kamuya açıklamadı, fakat Bloomberg ve CNBC’ye onayladı .

Netflix, 2021’in ikinci çeyreğine ilişkin mali neticelerini önümüzdeki hafta, 20 Temmuz Salı günü açıklayacak ve o zamana kadarki planları hakkında daha fazla haber çıkması bekleniyor.

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu