OyunlarTeknoloji

Playstation 5 geriye uyumluluk özelliği her an duyurulabilir

Playstation 5 geriye uyumluluk sistemi ya da gamepass benzeri bir sistemin çok yakında duyurulabileceğine dair önemli detaylar ortaya çıktı. Sony her ne kadar resmi olarak bir açıklama yapmasa da ortaya çıkan bazı sızıntı görseller ve firmanın son dönemlerde almış olduğu bazı kararlar bu konuda önemli bir çalışmanın yapıldığını da işaret ediyor diyebiliriz. Özellikle PS5 duyurusunda bu konu üzerinde fazla durulmaması, oyuncularda biraz hayal kırıklığı yaratmıştı. ortaya çıkan yeni sızıntılar ise duyurunun oldukça yakında yapılabileceğini gösteriyor.

Playstation 5 geriye uyumluluk sistemi çok yakında gelebilir

Öncelikle Sony’nin en büyük rakibi Microsoft’a göre en çok geri kaldığı noktaların başında geriye uyumluluk sistemi geliyor. Bildiğiniz gibi Xbox kullanıcıları yeni konsol aldıklarında geriye dönük olarak tüm konsollardaki oyunları oynama şansına sahip oluyor. Yani bugün Xbox Series S veya X alırsanız ilk çıkan Xbox oyunlarını bile oynama şansına sahip oluyorsunuz.

Playstation 5 için bu dedikoduları alevlendiren iki önemli etken var. Bunlardan ilki Sony’nin Playstation Now servisine dair tüm satışları ve kartları iptal etmesi. Sadece bazı ülkelerde kullanılabilen Playstation Now sistemi bulut üzerinden eski oyunların oynanmasına olanak sağlıyordu. İkinci detay ise bazı kullanıcıların PSN üzerinden eski oyunlara ait satışlara rastlaması. Dead or Alive ve Prince of Persia Two Thrones HD gibi PS3 için çıkan oyunlara da rastlanmış.

Sony’den ise konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yok. Buna rağmen firmanın Gamepass benzeri bir sistem üzerinde çalıştığını uzun süredir duyuyordur. Gelen haberlere göre Şubat ayında yapılacak özel bir sunum ile bu sistem duyurulabilir.

Kaynak: Merlin Kazanı

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu