Nft

Şimdiye Kadar Satılan En Pahalı 10 NFT

NFT’lerin popülaritesi 2020 ve 2021 boyunca çılgınca arttı, milyonlarca değerindeki sanat koleksiyonları dijital jpeg olarak satıldı ve dünyanın en önemli etki sahibi ve ünlülerinden bazıları aksiyona katıldı.

Bored Ape Yacht Club ve CryptoPunks gibi koleksiyonların, dışarıdan gelenlerin dijital sanat fikri hakkındaki düşüncelerine rağmen satın alabileceğiniz en pahalı sanat eserlerinden bazıları haline geldiğini gördük.

Ama hangileri en pahalı? Hadi bir bakalım.

(Not: Ethereum blok zincirinin dalgalı yapısı nedeniyle fiyatlar ABD Doları cinsindendir. Tüm rakamlar satış anındaki Ethereum fiyatları için doğrudur.)

10. CryptoPunk #5217 — $5.59m

Cryptopunk #5217

CryptoPunk #5217, örme şapkalı ve altın zincirli bir maymundur, CryptoPunk standartlarına göre bile ciddi şekilde arzu edilen bazı özelliklerdir.

Devamını Oku: Lil Nas X, Bella Poarch ve daha fazlasıyla TikTok Top Moments NFT koleksiyonu
#5217, piyasadaki en nadir Cryptopunklardan biridir ve rarity.tools’a göre 34. sıradadır, bu yüzden bunun zamanla fırlamaya devam etmesini bekleyin.

9. Beeple’s Ocean Front — $6m

Beeple Ocean Front NFT

Beeple, uzayda en çok tanınan ve saygı duyulan dijital sanatçılardan biridir ve çalışmalarının fiyat etiketleri bunu kanıtlamaktadır.

İlk 10’da iki eseri var; Ocean Front, devasa konteynırların, bir karavan ve okyanusun ortasında dimdik duran bir ağacın birleşimini betimliyor.

8. XCopy’s A Coin for the Ferryman — $6.034m

XCopy’s A Coin for the Ferryman
XCopy’s A Coin for the Ferryman

XCopy’nin en eski parçalarından biri olan “A Coin for the Ferryman” 2018’de yaratıldı, ancak aslında 4 Kasım 2021’de 6 milyon doların üzerinde satıldı.

Parça, renkli bir arka plan üzerinde karalanmış yüzlerin bir birleşimidir, GIF formu kesinlikle onu benzersiz kılar ve sahibinin gururla övünebileceği bir şeydir. Sonuçta, bunun gibi başka bir parça asla olmayabilir.

7. Beeple’s Crossroad — $6.6m

7. Beeple’s Crossroad — $6.6m
7. Beeple’s Crossroad — $6.6m

Beeple’s Crossroad, her yerinde hakaretler yazılmış büyük, düşmüş bir vücudun yanından geçen insanları betimleyen 10 saniyelik kısa bir film.

Beeple’ın çalışmaları çok saygı görüyor çünkü gördüğünüz normal NFT’lerden biraz farklı bir şey sunuyorlar – ve fiyat kendisi için konuşuyor.

6. CryptoPunk #7804 — $7.6m

cryptopunk 7804 NFT

Listede bir CryptoPunk daha var ama kesinlikle sonuncusu değil. #7804, havalı bir şapka, boru ve önyüklenecek gölgelerle sadece dokuz ‘Alien’ CryptoPunk’tan biridir.

Bu kesinlikle ilk piyasaya sürüldüğünde basmaktan memnun olacağınız bir şey.

5. CryptoPunk #3100 — $7.67m

cryptopunk 3100 NFT
11 Mart 2021’de, #7804 satıldıktan sadece bir gün sonra #3100, kardeşlerinden bile daha pahalı hale geldi.Başka bir Alien serseri, ancak bu sefer sadece bir kafa bandı takıyor, #3100, oradaki en nadir yedinci CryptoPunk.

4. CryptoPunk #7523 — $11.75m

cryptopunk 7523 NFT

 

Tüm CryptoPunk arkadaşlarını sudan çıkaran #7523, koleksiyondaki en nadide üçüncü ve buna uygun fiyat etiketine sahip.

Şimdi soru, #7523’ten iki daha nadir CryptoPunk ile, gerçekten ne kadar daha fazla satılabilirler?

3. Beeple’s HUMAN ONE — $28.985

Beeple, şimdiye kadar satılan en pahalı NFT’ler arasında düzenli olarak yer alıyor ve aslında bu listede ilk üç sırada yer alıyor.

HUMAN ONE, Christie’s ile yaptığı bir röportaja göre, önceki parçası ‘Everydays’ ile yakından bağlantılı olarak, 9 Kasım 2021’de sadece 30 milyon dolarlık bir ücret karşılığında satıldı.

2. Everydays: the First 5000 Days — $69.3m

Everydays the first 5000 days NFT
Şimdiye Kadar Satılan En Pahalı 10 NFT
Başka bir Beeple parçası ve şimdiye kadar tek bir sahibine satılan en pahalı NFT – ve bunun için iyi bir neden var.

Beeple’ın sanat eseri çok üst düzey ve topluluk içinde çok saygı görüyor ve bu parça esasen onun çalışmalarının 5000 parçasından oluşan bir kolaj. 2007’den başlayarak, her gün bir sanat eseri yaratma sözü verdi ve sonuç bu. Söylemeye gerek yok, çabaya değdi.

1. Pak’s ‘The Merge’ — $91.8m

Pak The Merge NFT
Şimdiye Kadar Satılan En Pahalı 10 NFT

Birleştirme resmi olarak 2 Aralık 2021’de şimdiye kadar satılan en pahalı NFT oldu ve yaklaşık 30.000 koleksiyoncu toplam 91.8 milyon dolarlık bir maliyetle bir araya geldi.

Bu, bu ilk 10 listesinde birden fazla sahibi olan tek NFT’dir ve çılgın fiyat etiketinde gösterilir.

NFT’lerin zaman geçtikçe daha popüler hale geldiğine şüphe yok, ancak gerçekten şu soruyu soruyor: NFT fiyatları için tavan ne kadar yüksek?

Söylemeye gerek yok, eğer herhangi bir NFT’niz varsa, oldukça büyük bir servete sahip olabilirsiniz.

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu