Dijital Pazarlama

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

sosyal medya danışmanlığı görevleri
sosyal medya danışmanlığı görevleri nelerdir

Sosyal Medya Danışmanlığı Ne Demek?

Sosyal Medya Danışmanı; kurumlara, sosyal medyada daha aktif ve etkili reklam yapmaları konusunda destek vererek, kurumun daha geniş kitlelerce haberdar olmasını sağlar. Sosyal medya danışmanlarının, sosyal medya yönetimi, içerik üretme ve geliştirme, organik takip sağlama, sosyal medyada tanıtımı yapılan ürün, marka veya firmanın reklam çalışmalarını yönetme, sosyal medya için pazarlama fikri geliştirme gibi yapması gereken kapsamlı hizmet yelpazesi mevcuttur.

Sosyal Medya Danışmanlığı Görev ve Sorumlulukları Nelerdir?

Sosyal medya kullanımının pazarlama konusunda etkili olmasıyla birlikte önemi artan Sosyal Medya Danışmanlarının görev tanımı şunları kapsamaktadır:

  • Markaların, ürünlerin veya şirketlerin sosyal medya varlıklarının ve hesaplarının yönetimini sağlamak,
  • Şirketlerin dijital pazarlama, müşteri ilişkileri (Crm), iletişim stratejileri ile uyumlu olarak sosyal medyada görünürlüğünün artırılması,
  • Şirketlerin ya da markaların bilinirliğini artırmak için, hedef kitleye uygun takipçiler elde etmek,
  • Sosyal medyada bilinirlik sağlayarak, sürekli müşteri elde etmeye yönelik faaliyetlerde bulunmak,
  • Sosyal medyada bilinirlik sağlarken aynı zamanda, müşterilerin isteklerine yönelik iletişim strateji oluşturmak,
  • Düzenli olarak sosyal medya için yapılan faaliyetlerin raporlaması ve analizini yapmak,
  • Sosyal medyada yapılan içerik paylaşımlarının ne kadar yarar sağladığı hakkında bilgileri tespit etmek ve sürekli müşterilere bildirmek
  • Faydalı ve eksik yönlerin analizlerinin yapılması ile yeni strateji planlarına odaklanılarak izlenecek yolu belirlemek.

Sosyal Medya Danışmanlığı Eğitimi

Sosyal Medya Danışmanlığı olarak eğitim veren bir üniversite bölümü henüz bulunmamaktadır. Ancak İşletme, Pazarlama, Halkla İlişkiler, Reklam ve Tanıtım gibi bölümlerden mezun olan kişiler genel olarak Sosyal Medya Danışmanı olarak çalışmaktadır.

Bazı üniversitelerde Pazarlama, Reklam ve Tanıtım gibi bölümlerde sosyal medya ile ilgili dersler verilmektedir. Bununla birlikte çeşitli üniversite ve özel kurumlar Sosyal Medya Danışmanlığı için sertifika programları düzenleyerek, Sosyal Medya Danışmanlığını daha ileri düzeye taşımaya yönelik destek sağlamaktadır.

Herhangi bir eğitimi olmaksızın halk arasında alaylı olarak tarif ettiğimiz şekilde sürekli olarak kendi çabaları ile gelişim göstererekte sosyal medya danışmanı olabilirsiniz.

Profesyonel Destek Alabilirsiniz.

Eğer tüm bu süreçle uğraşmak istemiyorsanız, bizimle iletişime geçebilir profesyonel destek alabilirsiniz. Hesaplarınızın incelenmesinin ardından sizlere sunulan iş planı ile teklifimizi kabul etmeniz dahilinde hızlı bir şekilde harekete geçerek hesabınızı yönetebilir, markanızın bilinirliğinin artırılmasını ve potansiyel müşterilerinize erişmenizi sağlayabiliriz. Bizimle iletişime geçmek için TIKLAYIN.

KAYNAK: KARİYER.NET

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu