Teknoloji

TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışması Başvuruları Başladı

TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışması Başvuruları Başladı:

Binlerce gencin merakla beklediği ve ilgiyle takip ettiği TEKNOFEST teknoloji yarışmaları için başvurular açıldı. Dünyanın en büyük havacılık festivallerinden biri olan TEKNOFEST’in rüzgarı bu yıl kuzeyden esecek. 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri ​​arasında Karadeniz’de gerçekleştirilecek olan TEKNOFEST. Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında bu yıl Roketten Otonom Sistemlere. Yapay Zekadan Sualtı Sistemlerine 39 farklı teknoloji yarışması düzenlenecek.

TEKNOFEST
TEKNOFEST

Tüm toplumu teknoloji ve bilim konusunda bilinçlendirmeyi, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST, geleceğin teknolojilerini üretecek gençleri teknoloji yarışmaları ile desteklemektedir.

Her yıl bir önceki yıla göre daha fazla yarışma kategorisinin açıldığı teknoloji yarışmaları ile TEKNOFEST 2022. İlk kez düzenlenen Dikey İniş Roketi, Engelsiz Yaşam Teknolojileri, Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırmaları ve Hyperloop Geliştirme Yarışmaları olmak üzere toplam 39 farklı teknoloji yarışmasına ev sahipliği yapacak.

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu