Sosyal Medya Yönetimi

YouTube, Akıllı İndirme Özelliğini Test Etmeye Başladı

YouTube, Akıllı İndirme Özelliğini Test Etmeye Başladı:

YouTube’un, kullanıcıların bir veri bağlantısına güvenmeden içeriğin keyfini çıkarmasını sağlayan yeni bir özelliği test ettiği açıklandı. YouTube’un yeni Akıllı İndirme özelliği, Android cihazlar Wi-Fi’ye bağlandığında videoları otomatik olarak indirebilecekler. En yeni Akıllı İndirme özelliği, haftada önerilen 20 videoyu indirebilecek. Sınırlı bir süre için sınırlı aboneler için deneysel bir özellik olarak sunulduğu bildiriliyor. YouTube Müzik, kullanıcıların önceki dinleme geçmişlerine dayalı olarak bir Wi-Fi bağlantısına bağlıyken müziği otomatik olarak indiren benzer bir Akıllı İndirme işlevi sunar.

YouTube için yeni özelliğin Android’de test edildiği ilk olarak 9to5Google tarafından açıklandı. Rapora göre, Akıllı İndirme özelliği, cihaz Wi-Fi’ye bağlıyken her hafta 20 videoyu otomatik olarak indirebilecek. Kullanıcılar, Kitaplık sekmesinden İndirilenler sayfasına giderek Akıllı İndirmeler başlığı altındaki çevrimdışı içeriğe erişebilir. Rapora göre, yeni özelliğin testi Avrupa’daki kullanıcılar için mevcut olacak. YouTube uygulamasındaki yeni özellik henüz doğrulanmadı.

Youtube
Youtube

Haftanın 20 videosunu indirmek için yeterli telefon depolama alanına sahip olmayan kullanıcıların bildirim alacağı bildiriliyor. Ayrıca yeni özelliğin Android’in en son sürümünde çalıştığı söyleniyor. Bu özellik, 14 Şubat’a kadar Premium aboneler için deneysel bir özellik olarak sunulacak.

YouTube Music, Premium üyelere Akıllı İndirme özelliği de sunacak. Bununla kullanıcılar, en sevdikleri şarkıları ve videoları mobil cihazlarına indirerek çevrimdışı müziğin keyfini çıkarabilirler. Akıllı İndirmeler özelliği etkinleştirildiğinde, uygulama, Wi-Fi’ye bağlandığında kullanıcının önceki dinleme geçmişine göre içeriği otomatik olarak indirecekler. İndirmeleri sürdürmek için kullanıcıların en az 30 günde bir İnternet’e yeniden bağlanmaları öneriliyor.

Benzer bir gelişmede, YouTube’un Android ve iOS’ta Premium kullanıcılar için Dinleme Kontrolleri özelliğini kullanıma sunduğu bildirildi. Yeni özellik, kullanıcılara platformda müzik dinlerken ek kontroller sağlayacak. Videoları oynatmaya, duraklatmaya, iletmeye ve hatta geri sarmaya izin verecek. Şu anda ABD kullanıcıları için mevcut olduğu söyleniyor. Dinleme Kontrolleri özelliğine, YouTube videosunun sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklayarak erişilebilir.

Kaynak: Teknoloji.news

DİJİTAL PAZARLAMA HİZMETİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu